اثر درمانی مصرف گل سرخ برای بیماران آلزایمری

آیا گل سرخ همان گل رز است،منظور از گل سرخ همان گل محمدی است و با گل رز فرق دارد، البته پژوهش ما روی گل سرخ محمدی کاشان بوده است و ممکن است گل سرخ تبریز هم همین اثرات را داشته باشد.

آیا گل سرخ همان گل رز است،منظور از گل سرخ همان گل محمدی است و با گل رز فرق دارد، البته پژوهش ما روی گل سرخ محمدی کاشان بوده است و ممکن است گل سرخ تبریز هم همین اثرات را داشته باشد ولی مطمئن نیستیم.گل سرخ یا غنچه باز نشده گل سرخ باید در سایه خشک شود اما اینکه چگونه به هنگام خرید متوجه این موضوع شویم از طریق رنگ قرمز مایل به بنفش آن قابل تشخیص است و اگر گل سرخ‌ رنگ‌پریده باشد، نشانه آن است که در آفتاب خشک شده است.

تمام گل از جمله مادگی سرشار از ویتامین C و پرچم‌ها و کاسبرگ‌های آن باید پودر شوند.مقدار مصرف به اندازه یک قاشق چای‌خوری در هر 8 ساعت است و باید همراه با غذا میل شود و البته این را هم اضافه کنم که مکانیسم اثر گل سرخ این است که مواد زائد تجمع یافته در بافت عصبی (بتا آمیلویید) را پالایش کرده و مغز را از خطر اختلال عملکرد و در نهایت مرگ‌ومیر سلولی نجات می‌دهد، و حتی موجب تکثیر سلول‌های جدید عصبی در مغز می‌شود.
 
آیا مصرف گل سرخ تنها برای بیماران آلزایمری اثر درمانی دارد؟

این پژوهش فقط بر روی موارد جدید بیماری که هنوز هیچ‌گونه داروی شیمیایی دریافت نکرده‌اند، انجام می‌گیرد، تا بتوانیم تأثیر درمانی را به عصاره گل سرخ نسبت دهیم، البته گروه‌های شاهد و دارونما نیز داشته‌ایم.لذا این‌گونه بیماران به طور سرپائی، با تجویز کپسول عصاره گل سرخ که اختصاصاً و فقط برای اجرای این پروژه کارآزمائی بالینی به‌طور محدود در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ساخته شده است، تحت درمان قرار گرفته‌اند.لازم به ذکر است که فعلاً همکاران روان‌پزشک یک دوره 7 ماهه درمانی را برای این بیماران در نظر گرفته‌اند که تاکنون 4 ماه آن با موفقیت طی شده است.

فاز بالینی این طرح تحقیقاتی به همت بعضی از همکاران گروه روان‌پزشکی در درمانگاه‌های روان‌پزشکی سالمندان وابسته به دانشکده پزشکی اصفهان، از ابتدای سال جاری شروع شده است.
 
مصرف پودر گل سرخ برای بیماران آلزایمر پیشرفته نیز توصیه می‌شود؟

بیماران آلزایمری که بیماری آن‌ها پیشرفت کرده است و دارو مصرف می‌کنند نیز پودر گل سرخ را به همان صورت هشت ساعت یک‌بار به مقدار یک قاشق چای‌خوری مصرف کنند موجب تخفیف در علائم بیماری آن‌ها خواهد شد نه اینکه بیماری آن‌ها کاملاً درمان شود.

دوره درمانی برای فراموشی سالمندی سه هفته است و در تجربه ما، موارد متعددی که برای این مشکل با ما تماس گرفته‌اند و از کلافگیِ فراموشی شکایت داشتند با توصیه به استفاده از پودر گل سرخ و مصرف آن پس از سه هفته احساس رضایت کردند و مشکل فراموشی آن‌ها رفع شد.

البته این‌گونه افراد برای جلوگیری از عود فراموشی باید به درمان به‌طور مستمر ادامه دهند. بیماران آلزایمری که دارو مصرف می‌کنند لازم نیست داروی خود را قطع کنند بلکه در کنار مصرف این داروها، از پودر گل سرخ نیز می‌توانند استفاده کنند.
 
با توجه به اینکه بیماری آلزایمر یک بیماری خاموش است توصیه شما به این افراد چیست؟

پودر گل سرخ به دلیل اثر پیشگیری‌کننده که دارد توصیه می‌شود که تمام افراد اعم از سالم و بیمار مصرف کنند زیرا که گل سرخ یک داروی گیاهی است که بیش از هزار سال در طب سنتی بدون هیچ‌گونه عارضه مهم جانبی مورد استفاده قرار گرفته است و مردم تجربه خوبی در استفاده از آن به‌عنوان یک ادویه رایج و بدون عارضه، دارند، ما اکنون آن را برای پیشگیری و معالجه بیماری آلزایمر معرفی کرده‌ایم که تا کنون درمان قاطعی نداشته است.

دوره درمانی برای فراموشی سالمندی سه هفته است و در تجربه ما، موارد متعددی که برای این مشکل با ما تماس گرفته‌اند و از کلافگیِ فراموشی شکایت داشتند با توصیه به استفاده از پودر گل سرخ و مصرف آن پس از سه هفته احساس رضایت کردند و مشکل فراموشی آن‌ها رفع شد

اکنون این بیماری سلامت حدود 10 درصد سنین بین 65 تا 75 سالگی و 20 درصد سنین بین 75 تا 85 سالگی را در جمعیت کشور تهدید می‌کند، و در چند ساله اخیر میانگین سن ابتلا به آن کاهش پیدا کرده است.

عقل و منطق حکم می‌کند، در مقابل این تهدید بزرگ، در استفاده از این داروی گیاهی که تأثیر صد درصدی خود را بر آلزایمر حیوانی به اثبات رسانده و در ده‌ها مورد تجربه‌های شخصی تأثیر درمانی خوبی بر فراموشی سالمندی داشته است، زمان را از دست ندهیم و منتظر اعلام نتایج پایان کارآزمایی بالینی که ممکن است حداقل تا یک سال دیگر به طول انجامد، ننشینیم.

برخلاف سایر بیماری‌ها که معمولاً همان اول با علائمی مثل درد و تب خودش را نشان می‌دهد، آلزایمر اصطلاحاً با چراغ خاموش می‌آید، به طوری که اولین علائم و اختلال آشکار در رفتار، نشانه شروع تحلیل قشر مغز از حدود 10 سال پیش است و لذا مسئله پیشگیری برای این بیماری اهمیت فوق‌العاده دارد.
 
عوارض مصرف پودر گل سرخ؟

گل سرخ هیچ‌گونه عارضه یا اثرات جانبی ندارد ولی ممکن است لینت مزاج دهد که این امر مطلوبی است چراکه معمولاً افراد مسن دچار عارضه یبوست هستند و آلزایمر عمدتاً افراد مسن را دچار می‌کند.با توجه به اینکه یبوست عارضه‌ای است که خود یک علت‌العلل برای برخی دیگر از امراض گوارشی محسوب می‌شود، پس این اثر لینت دهندگی گل سرخ از این نظر هم به بیماران آلزایمری کمک می‌کند.از این اثر گل سرخ، مردم تجربه تاریخی در سلامت دستگاه گوارش دارند. این نکته نیز جالب است که گل سرخ اگرچه خاصیت لینت دهندگی مزاج را دارد ولی با مصرف مقدار بیشتر، ممکن است به جای اسهال، یبوست ایجاد کند. به هرحال اگر اثر لینت دهندگی تبدیل به بروز اسهال شد می‌توان آن را به همراه پودر نعناع استفاده کرد.
 
آیا مصرف گل سرخ به غیر از اثر بهبود و درمان آلزایمر تأثیرات دیگری هم دارد؟

این دارو، حائز سایر اثرات مثبت درمانی مثل تأثیر درمانی بر بیماری افسردگی و همچنین دارای اثر تقویت‌کنندگی قدرت جنسی نیز هست و این اثرات قبلاً شناخته و معرفی شده بوده‌اند.

داروی ممورال. رابطه آن با گل سرخ؟

ممورال همان ترکیب کندر و زنجبیل است، و این هر دو ماده، اثر مفید و موثری روی تقویت حافظه دارند ولی با مکانیسم متفاوت با گل سرخ، به‌گونه‌ای نمی‌توانند جایگزین همدیگر شوند ولی اگر با هم استفاده شوند، مسلماً اثرات همدیگر را تقویت می‌کنند.

ما در این پژوهش‌ها از احادیث پیامبر اکرم صلی الله  علیه و آله  و ائمه اطهار علیهم السلام  الهام گرفته‌ایم و از آن جمله این حدیث امام صادق علیه السلام  که فرموده‌اند: «هیچ بنده‌ای خوش‌بو نباشد، مگر آن‌که عقلش افزون گردد». لذا استفاده روزانه از عطرهای مطمئن و اصیل ترجیحاً عطر گل سرخ محمدی برای تقویت حافظه و پیشگیری از ابتلا به آلزایمر، موثر خواهد بود.

منبع :مهر

فواید آویشن برای مقابله با ریزش موها

گیاهان دارویی،فواید آویشن برای مقابله با ریزش موها،هزاران سال است که مردم از خواص درمانی آویشن استفاده می کنند. این گیاه معطر پرخاصیت با برونشیت، پلاک دندان، التهاب پوستی، ریزش مو

گیاهان دارویی،فواید آویشن برای مقابله با ریزش موها،هزاران سال است که مردم از خواص درمانی آویشن استفاده می کنند. این گیاه معطر پرخاصیت با برونشیت، پلاک دندان، التهاب پوستی، ریزش مو و غیره مقابله می کند. در این مطلب شما را با خواص اعجاب انگیز این گیاه مفید آشنا می کنیم.

آویشن برای درمان سرفه

در طب سنتی از آویشن برای درمان مشکلات تنفسی مانند سرفه استفاده می شود. علاوه بر این، از آویشن برای مقابله با برونشیت نیز استفاده می شود.

نتایج پژوهش های متعدد نشان داده است که استفاده از این گیاه به همراه مواد طبیعی دیگر برای مقابله با مشکلات و بیماری های تنفسی موثر است. البته منظور از این حرف، اقدام به خوددرمانی نیست. شما در هر حال نیاز به نظر یک پزشک متخصص دارید.

هم اکنون پژوهشی روی بیش از هفت هزار بیمار مبتلا به برونشیت در حال انجام است و محققان تاثیر شربت آویشن و ریشه ی پامچال یا پریمولا را روی این افراد بررسی می کنند.

نتایج بررسی ها نشان می دهد که این شربت کمابیش به اندازه ی دو داروی ان-آستیل سیستئین و آمبروکسول در روان کردن ترشحات برونشیت موثر است.

نتایج بررسی های دیگر نیز نشان داده است که شربت تهیه شده از عصاره ی آویشن و عصاره برگ گیاه پیچک نیز تاثیر زیادی در تسکین سرفه دارد.

آویشن حاوی ترکیبی به نام تیمول است است که تاثیر مثبتی در مقابله با پوسیدگی دندان دارد. تیمول جزو ترکیبات موثر برخی دهانشویه های ضدعفونی کننده است که با جرم های دندانی مقابله می کنند

روش استفاده

برای تسکین سرفه های خود بهتر است بخور دهید. برای این کار، دو قاشق غذاخوری آویشن را در یک پیاله آب جوش بریزید.

روی سرتان یک حوله یا پارچه بیاندازید و به آرامی بخار ناشی از آویشن را تنفس کنید.

چند دقیقه بخور با آویشن کافیست تا مخاط بینی و حلق روان و تمیز شود.

آویشن برای مقابله با پلاک دندان

پلاک دندان همان جرم های نرم و چسبناک دندان است. این جرم حاوی باکتری های مضر بوده و می تواند عاملی برای بروز بیماری های لثه و پوسیدگی دندان باشد.

اگر از همان ابتدا با این جرم های نرم مقابله نکنید، به مرور تبدیل به جرم های سختی شده و شما را به زحمت می اندازند.

آویشن حاوی ترکیبی به نام تیمول است است که تاثیر مثبتی در مقابله با پوسیدگی دندان و برخی از باکتری های بیماری زای دهان مانند «ژنژیوالیس پورفیروموناس» دارد.

تیمول جزو ترکیبات موثر برخی دهانشویه های ضدعفونی کننده است که با جرم های دندانی مقابله می کنند.
 
روش استفاده

برای این کار می توانید از آویشن به عنوان دهانشویه استفاده کنید. پنج گرم گیاه خشک آویشن را در صد میلی لیتر آب جوش و به مدت ده دقیقه دم کنید.

سپس این محلول را خنک کرده و به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

دهانشویه ای که تهیه کرده اید فاقد الکل بوده و می توانید با خیال راحت روزانه دو تا سه مرتبه با آن دهانتان را شسته و ضدعفونی کنید.
 
آویشن برای تسکین التهاب های پوستی

آویشن برای درمان زخم ها و برخی از بیماری های پوستی جزئی کارساز است، به خاطر اینکه حاوی مواد ضدعفونی کننده است.

این گیاه حاوی ضد قارچی و ضدمیکروبی نیز می باشد. علاوه بر این ترکیبات این گیاه مانع از فعالیت های التهابی در پوست می شود. در نتیجه التهاب، درد، ورم و غیره کاهش پیدا می کند.

روش استفاده

می توانید از این گیاه به عنوان کمپرس استفاده کنید. برای این کار پنج گرم آویشن خشک را در صد میلی لیتر آب جوش ریخته و به مدت ده دقیقه دم کنید.

سپس برای تسکین التهاب های جزئی پوست، آن را به صورت کمپرس روی مناطق مورد نظر قرار دهید.

آویشن برای مقابله با ریزش موها

آویشن نقش مهمی در مقابله با آلوپسی (طاسی) دارد. متاسفانه این تاثیر صرفا روی آلوپسی آره آتا یا ریزش موی منطقه ای است و آلوپسی آندروژنتیک (طاسی مردانه)، آلوپسی بعد از یائسگی مکانیسمی جداگانه دارند.

با وجود اینکه بررسی های گسترده ای در این باره انجام نشده است، اما نتایج برخی از پژوهش ها نشان می دهد که آویشن تاثیر مثبتی روی رویش دوباره ی موها دارد.

در یکی از این پژوهش ها، 86 فرد مبتلا به آلوپسی منطقه ای به مدت هفت ماه بررسی شدند. عده ای از این افراد به موهایشان روغن دارونما (روغنی که خاصیتی نداشته) زدند و گروهی دیگر ترکیب عصاره های روغنی آویشن، اسطوخودوس و چوب سدر را استفاده کردند.

در پایان بررسی ها، محققان در 44 درصد گروهی که از ترکیب عصاره های روغنی استفاده کردند، رویش مجدد موها را مشاهده کردند. بنابراین به نظر می رسد که نیاز به بررسی های تکمیلی بیشتری در این خصوص وجود دارد.

روش استفاده

توصیه می کنیم دو قطره از عصاره روغنی گیاه آویشن را داخل شامپوی روزانه ی خود بریزید. می توانید از این عصاره های روغنی برای ماساژ پوست سر نیز استفاده کنید.

برای این کار شش قطره عصاره ی روغنی اسطوخودوس و شش قطره عصاره ی روغنی آویشن را در صد میلی لیتر روغن بادام چکانده و مخلوط کنید.

قبل از رفتن به حمام این روغن را به کف سرتان بمالید و بیست دقیقه صبر کنید. در نهایت موها را با شامپوی معمولی خود بشویید.

منبع :tebyan.net

داروی گیاهی آنفولانزا موجود در بازار شرکت خرمان

اطلاعیه بسیار مهم شرکت خرمان

قطره دنتول در داروخانه های سراسر کشور

هموطن گرامی، آنفلوانزا هم یک نوع بیماری ویروسی شبیه سرماخوردگی عادی است، با مراقبت های خیلی ساده وارزان قابل کنترل است، جای نگرانی نیست. همه بدانند !!!!

آنفلوآنزا یک بیماری ویروسی است که به شکل سرماخوردگی، اغلب با شروع فصول سرد سال شیوع پیدا می­کند.علایم  اصلی آن  تب، سردرد و درد های عضلانی و بی حالی است که معمولاً دو تا چهار روز طول می کشد. ممکن است بیش ازیک هفته هم در بدن بماند زیرا این ویروس دارای تنوع ژنتیکی است و تا همه ژنوتیپ­های آن فعال نشوند ایمنی کامل نمی­شود و به اصطلاح بیماری عود می­کند. این بیماری به سرما بشدت حساس است. بیمار در شرایط مطلوب با استراحت و نوشیدن مایعات گرم بهبود می­یابد. ابتلا به ویروس­های سرما خوردگی یک روند طبیعی و ضروری برای ارتقاء سطح ایمنی بدن است واصلا خطرناک نیستند. هنگامی که سیستم ایمنی درگیر مهار و کنترل ویروسهاست، میکروب­های فرصت طلب موجود در حلق وبینی فرصت را غنیمت شمرده و سریعاً شروع به تکثیر و فعالیت نموده و باعث عفونت و نهایتا تشدید عوارض ثانویه بیماری مانند عفونت وچرک سینوسها، گلو و سینه، سرفه وعطسه و درمواردی تنگی نفس می­گردند. دراین هنگام استراحت، گرم نگهداشتن بدن مخصوصا سر و گردن و تنفس گرم  به بهبودی کمک میکند. خوردن و آشامیدن هرگونه مایعات سرد، حتی میوه یخچالی،(اول گرم بعد مصرف شوند) ترشیجات، سرخ کردنی­ها، مواد چرب خوراکی حتی تنقلات، فست ­فودها،غلات پف کرده و مهمتر از همه تنفس هوای سرد بیماری را تشدید میکند. سرما موجب تکثیر هرچه بیشتر ویروس میشود که ممکن است خارج از تحمل بدن بیمار باشد!!؟؟. تغذیه مناسب بیمار سوپ، سبزیجات و نوشیدنیهای گرم (نه داغ) است. در صورت لزوم خروج از منزل، ماسک دهنی، کلاه، شال و لباس گرم جهت گرم نگه­داشتن تنفس و دمای بدن ضروری است. گرما از تکثیربی رویه ویروسها جلوگیری میکند. چنان­چه درحین ابتلا به ویروس فعالیت میکروب­های فرصت طلب محیط دهان وبینی مهار شود، سیر بیماری به­طور عادی طی شده وعوارض جدی و مشکل ساز ایجاد نخواهد شد. البته درسالمندان، کودکان و افرادی که بیماری­های زمینه­ای مانند آسم، سینوزیت، بیماران قلبی و کلیوی مخصوصاً بیماران پیوندی، دیابتی­ها مراقبت بیشتری لازم است. براساس مطالعات انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی لرستان قطره دنتول سبب حذف بیوفیلم دهان (میکروبهای فرصت طلب حلق و بینی) می­گردد.


Evaluation of Antibiofilm Activity of Dentol

H.Hosain Zadegan(Department of microbiology school of medicine Lorestan University of medical sciences)

 B.Delfan(Department of pharmacology school of medicin Lorestan University of medical sciences)

Acta medica iranica VOL. 47 NO.1(2009)p:35-39.


Abstract: Biofilm is a community of bacteria which are attaching to a surface. They are responsible for many of catheter related or dental plaque related infectious diseases. Different approaches have been used for preventing biofilm related infections in health care settings. Many of these methods have disadvantages such as chemical based complications, and emergent antibiotic resistant strains. Therefore antibiofilm effect of Dentol was evaluated on two important medical bacterial biofilms in this study. Methods: Minimum inhibitory concentrations (MIC) of Dentol was calculated by serial dilution method by microtiter plates against standard bacteria. Antibiofilm effect of Dentol was evaluated by microtiter plate assay and after measuring absorbance in 550 nm, the difference between groups was calculated by Cruskal-wallis and Mann-withney tests. Results: 1:80 (12.5 μl/ml) & 1:20 (50 μl/ml) dilutions of commercially available Dentol were measured as MICs for S.aureus and P.aeruginosa, respectively. Two-fold dilutions of Dentol MICs completely eradicated and inhibited biofilm formation. Statistical analysis between test groups revealed significant differences. Disscussion: Dentol is a medicinal herbal essential oil derived from Satureja khuzestanica (SKEO). Several in vitro studies have reported its antidiabetic, analgesic, anti-inflammatory, and anti-hyperlipidemic effects. So because of complications that have been encountered in health care settings from routine methods of catheter processing, and biofilm related problems, efficacy of Dentol for destruction of bacterial biofilms as a safe material was studied. © 2009 Tehran University of Medical Sciences. All rights reserved. Acta Medica Iranica 2009; 47(1): 35-40. 

Key words: Biofilm, Dentol, catheter, carvacrol, Satureja khuzestanica  


******* برای دانلود متن کامل مقاله اینجا کلیک کنید*******نتیجه: شستشوی حلق و بینی با محلول دنتول از عفونت آنها جلوگیری می­کند و آنفلوآنزا و سرماخوردگی­ها وارد فاز عفونت ثانویه نمی­شود و مبتلایان به آرامی دوره نقاهت بیماری را می­گذرانند. مهم­تر این­کهمصرف کنندگان دنتول بخاطر ضد­عفونی شدن دها ن، ویروس کمتری به محیط پخش می­کنند.

روش استفاده: دو قطره دنتول درنصف استکان آب جوشیده ولرم (حدود 50میلی لیتر) حل شود. درافراد زیر هفت سال حتماً یک قطره استفاده شود.  برای پیشگیری دو تا چهار مرتبه درشبانه روز و برای درمان  هر دو ساعت غرغره شود.  با قطره چکان و یا پنبه درداخل بینی چکانده شود. شستشورا ادامه دهید تا کانون­های چرکی سینوسی شسته و با نفس کشیدن ازراه بینی همراه محلول خارج گردد.  این کار در درمان قطعی سینوزیتکاربرد منحصر بفرد دارد. احتیاط: درحین شستشوی بینی مواظب باشید محلول وارد چشم نشود زیرا شدیدًا محرک مخاط چشمی است. فقط بار اول اندکی سوزش دارد ولی قابل تحمل است درمان را ادامه دهید بلع دارو نه تنها بلامانع است، بلکه موجب ارتقاء ایمنی نیزمی­شود.

منبع: http://khorraman.ir

خبرنامه