آغاز همایش ملی زعفران با هدف معرفی برند زعفران ایرانی

چهارمین همایش ملی زعفران با حضور میهمانان کشوری و استانی با هدف معرفی برند زعفران ایرانی و کددار کردن و شناساندن زعفران ایران و مکانیزه‌سازی بهداشتی کردن این محصول صبح امروز در قائن آغاز شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، چهارمین همایش ملی زعفران همایش ملی زعفران امسال در شهرستان قائن با محوریت دانشگاه بزرگمهر روزهای 13 و 14 آبان‌ماه درسالن اجتماعات دانشگاه پیام نور قائن برگزار می‌شود.

همایش ملی زعفران در قائن با هدف معرفی برند زعفران ایرانی و کددار کردن و شناساندن زعفران ایران و مکانیزه‌سازی بهداشتی کردن زعفران و توسعه پایدار زعفران برگزار می‌شود.

رئیس چهارمین همایش ملی زعفران پیش از آغاز این همایش در گفتگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) به قائن گفت: با توجه به اینکه شهرستان قائن قطب تولید زعفران در کشور و خراسان جنوبی است و کیفیت زعفران این خطه قابل مقایسه با هیچ منطقه‌ای نیست، باید به‌گونه‌ای کار شود که این همایش‌ها با هدف معرفی بیشتر این محصول و همچنین کمک به ثبت برند ملی زعفران قائنات و توسعه کمی و کیفی پایدار زعفران برگزار شود.

محمدحسین شفیعی افزود: با توجه به وضعیت آب موجود، باید به سمت روش‌هایی رفت که زعفران بتواند به چرخه صنعت کشور کمک کند.

قرار است در آیین افتتاحیه این آیین، کهن ترابی فرماندار قائن، هروی؛ نماینده مردم قائنات و زیرکوه؛ ولی‌پور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با سخنرانی آقایی قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در مجلس و طهماسبی معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه یابد.

اجرای سرود زعفران توسط دانش‌آموزان راهنمایی نمونه الزهرا(س) از برنامه‌های جانبی در مراسم افتتاحیه همایش پیش‌بینی شده است و عصر روز همایش نشست‌های علمی و ارائه مقالات در سه سالن دانشگاه بزرگمهر با حضور ارائه‌دهندگان مقالات برگزار خواهد شد.

از 90 مقاله ارسالی به این همایش 62 مقاله پذیرفته‌شده که از این تعداد 24 مقاله به‌صورت شفاهی و 38 مقاله به‌صورت پوستر ارائه خواهد شد.

برنامه‌های روز دوم همایش در صبح 14 آبان‌ماه بازدید از مزارع زعفران و مناطق دیدنی شهرستان اعلام شده است.

در پایان مراسم نیز ازدست‌اندرکاران برگزاری همایش و نفرات برگزیده مقالات تقدیر خواهد شد.

نمایشگاه تولیدات صنفی و تولیدی شهرستان و فروش محصولات کشاورزی قائن به همت اتاق اصناف و اداره صنعت و معدن شهرستان در 30 غرفه در حاشیه برگزاری این همایش نیز از دیگر تدارکات برگزارکنندگان همایش ملی زعفران است./

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

خبرنامه